utorok 18. augusta 2015

Saloos | Bio olej z pšeničných klíčkov na opaľovanie

Veľmi veľmi dúfam, že je po poslednej vlne horúčav tohto leta. Keby to boli tak max 30 stupňové sparné dni, ešte by sa dalo. Ale permanentné praženie sa vo vlastnej šťave pri 37 v tieni.. už len trochu a roztopí sa celá Bratislava. Aj sedieť bolo pre mňa náročné. Pohľad na shmu.sk nebol za posledné 2 mesiace krajší! :) A to vážne, bez irónie tentokrát :). Nebojte sa, slnko ešte príde :D a chrániť sa pred ním treba koniec koncov aj v zime. Preto je tu konečne sľubovaná recenzia na pšeničný olej.


Ten úvod a moje sťažovanie sa bola vlastne ospravedlnenka za "malé" meškanie :). Dnešný článok v podstate nadviažem na recenziu na Malinový olej na opaľovanie z marca. Kým ten má ochranný faktor 25 až 50 a vyslovene by som ho odporúčala na tvár, takmer všetky zdroje sa zhodujú, že olej z pšeničných klíčkov má SPF 20. To je úplne ideálna ochrana na celodenné polehávanie na "Golden Sands". Kedysi dávno mi dermatologička povedala, že keď používam krém so SPF 8, to ako keby som sa natrela olivovým olejom. Neviem či bola taká sčítaná, alebo to myslela ironicky, ale podľa viacerých zdrojov a môjho malého prieskumu je to nejak tak:

SPF faktor
Olej z mrkvových semienok38 - 40
Olej z malinových semienok25 - 50
Olej z pšeničných klíčkov20
Mandľový olej5
Kokosový olej4 - 8
Olivový olej4 - 8
Jojobový olej4 - 5
Olej z hroznových semienok3 - 4

Olej z pšeničných klíčkov od Saloos je za studena lisovaný, takže si zachováva všetkých tých milión dobrých vitamínov, minerálov a antioxiodantov. Spomedzi olejov je to fakt jedna z topiek. Na extrémne suchú, poškodenú pokožku lieči, regeneruje. Dokonca má toľko koenzýmu Q10 a vitamínu E, že dokáže zvrátiť poškodenie pokožky z UV lúčov. Údajne je najlepším olejom proti predčasnému starnutiu pleti. Má krásnu tmavú oranžovú farbu a intenzívnu vôňu obilia.


Z reálnej skúsenosti: Minulý rok som si na dovolenku k moru zbalila plnú fľaštičku tohto oleja. Na týždenné pravidelné natieranie sa, pár krát denne, nám dvom vystačilo presne týchto 50 ml. Cenovo, podľa toho kde, vyjde na 5-6 €, čo je skvelá cena v porovnaní s predraženými chemickými krémami na opaľovanie. Kým ja som tmavý fototyp, že opálenie na sebe sledujem ešte na vianoce, priateľ je ten rizikový svetlý typ. Za celú dobu sme nepozorovali žiadne spálenie od slnka a žiadne šialené šúpanie sa týždeň po návrate. U mňa seriózne že žiadne. Druhá dôležitá vec - po opaľovaní som potom vždy používala ďalšie prírodné oleje a weleďácke krémy.


Jediná nevýhoda oleja je, že je celkom hustý a výdatne mastný, takže sa veľmi nehodí namazať sa ním ráno po sprche a obliecť bielu hodvábnu blúzku :). Ale na lehátku pri mori to nevadí, dokonca je oveľa odolnejší voči vode ako nejaký krém. Veď to je predsa fyzika ✨

Ďakujem za každý komentár ♥

Mohlo by vás zaujímať:
Prečo používať prírodné opaľovacie oleje a krémy
DIY krém na opaľovanie | Prírodný, vodeodolný, SPF 20+

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...