nedeľa 19. apríla 2015

Lavera | Šampóny Balance, Volume, Colour and Shine

Šampónov od Lavery u mňa v kúpeľni pretiekli rieky :) a tak si trúfam tvrdiť, že je to jeden z najlepších prírodných šampónov, ktoré som mala. Je to opäť raz nemecká značka, kde je strašne obľúbená a v preklade znamená "pravdivá" či "skutočná", čo je v podstate jej filozofia. Založil ju Thomas Haase, ktorý pestoval rastlinky a miešal a vyvíjal prírodnú kozmetiku najprv pre svoje potreby liečenia neurodermatitídy. Po rokoch výskumu a vývoja potom prišiel so značkou dostupnou pre všetkých. Sympatické :)


Zloženie
Porovnám naraz všetky tri, ktoré som skúšala, niektoré z nich aj viackrát a to šampón Balance pre normálne a mastné vlasy s limetkou a mätou, šampón Volume pre jemné a slabé vlasy s pomarančom a šampón Colour and Shine pre farbené vlasy s mangom a avokádom. Takže pozor, nasledujú 3 desivé tabuľky :). Všetky totiž obsahujú ako základ pre dobré umytie kokosové a cukrové tenzidy, ďalej proteíny z bio mandlí, ovsa, ryže a sóje a potom to efektné, čo obalí vlasy akoby ochranným filmom (Hydrolyzed Corn/Wheat/Soy Protein). Rozdiely v zložení sú najmä u tých prírodných extraktov. U citrónového sa trošku sekli, aj v obrázku na obale :) pretože to čo obsahuje, nie je výťažok z citróna ale limetky. Ďalšie detaily už nižšie:


Efekt na pokožke
Keďže tam nie sú až tak podstatné rozdiely medzi zložením, ani v účinkoch na vlasy som neregistrovala. Prekvapilo ma ako dobré penili, lebo na bohatú chemickú penu som si celkom rýchlo odvykla. Tuto sa im nejak podarila kombináciou neškodných látok. A tiež nie je potrebné ho nalievať plnú dlaň, ale rovnomerne distribuovať po máličko po pokožke hlavy, no o technike umývania vlasov som dnes nechcela :). Jemné čistiace tenzidy umyjú dobre, aj mastnotu aj všetko. U citrónového limetkového spôsobuje mäta ľahko chladivý pocit pri umývaní. Na druhej strane výťažky z limetky a mäty môžu vysušiť pri dlhodobom používaní, aj keď ho výrobca vyslovene odporúča na časté umývanie. Navyše ako jediný má alkohol na vysokom 5.tom mieste. Mne síce nevysušoval, ale to aj preto, že je dobré striedať. Ale to vždy, druhy aj značky. Pomarančový a mangový pôsobili na moje vlasy úplne rovnako. Majú aj skoro na vlások rovnaké zloženie, okrem tých konkrétnych extraktov z ovocia. Alkohol ako konzervant je úplne pri konci a celkovo si tie proteíny počínajú u Lavery tak, že vlasy sú hladké, lesklé a bez náznaku vysušenia, krepatenia, elektrizovani a iných "výborných" stavov :). Dobré ešte je, že Lavera je u nás ľahko dostupná a cena chválitebná. V DM-ku v akcii aj do 4 € za 200 ml, rovnako je to bežná cena v Rakúsku. Naše slovenské bio eshopy ich predávajú vo veľkom, v týchto dňoch akoby za dohodnutú cenu 5 €. Rada zopakujem na záver, že je to jeden z top šampónov, ako za svoje peniaze dostať najlepší pomer kvality, ktorú odráža aj výsledný efekt. Na šampony som našla aj rozporuplné reakcie v diskusiách. Ono to je totiž to isté, ako som už spomínala pri šampónoch Alverde - ženám, ktoré roky patlajú na svoje vlasy silikóny a parabény, by mali zakázať komentáre po prvých použitiach prírodnej kozmetiky :). Vlasy si potrebujú na prírodu zvyknúť. Dobrý paradox, ale už je to raz tak, keď sme si ich roky tak "prirodzene" zaťažovali ťažkým kalibrom syntetiky... :)

PLUSY:MÍNUSY:
- prírodné zloženie, certifikáty Natrue.org a Vegan - žiadne! :)
- dobre pení a vymyje všetky nečistoty
- vlasy hydratuje, nevysušuje, neelektrizujú
- dostupnosť

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...