nedeľa 12. apríla 2015

ABOUT

Zakladateľka jednej prírodnej kozmetickej značky, Annemarie Linder, raz vyhlásila: "I don´t put anything on my skin that I can´t eat (to čo nemôžem zjesť, si nedám na tvár)." Tak k tomuto by som sa raz chcela dopracovať a zároveň sa nevzdať žiadnych beauty pomocníkov.

Keď som bola malá, chcela som byť žurnalistkou. No svetová realita je krutá a nespravodlivosť, závisť a nenávisť taká deprimujúca. Nedá sa byť poslom iba dobrých správ. Aj preto sa vyhýbam písaniu o toxicite bežnej kozmetiky. To si dnes vie každý vygúgliť, že? Sľubujem, že sa ju budem snažiť veľmi neohovárať :). Prírodnú kozmetiku používam už vyše 2 rokov, z vlastného presvedčenia. Tak prečo sa nepodeliť o skúsenosti.

Mrzí ma, že ľudia žijúci v našej malej krajinke sú takí konzervatívni a ešte stále považujú prívlastok „bio“ iba za nejaké šarlatánstvo. So zdvihnutým obočím sa stretávam pomerne často. Samozrejme, nie je všetko zlato, čo sa ekologicky pestuje a ocapuje nálepkami „bio, eco, organic“. V tomto vôbec nepomáha ani naša legislatíva a strašne málo sa o tom hovorí. Je síce fajn, že už aj väčšie kozmetické giganty začínajú reagovať na stúpajúce povedomie o škodlivosti syntetických skrášľovadiel. No v zmysle našich zákonov úplne stačí, ak k ingredienciám pridáte trošku rastlinného extraktu a smelo môžete v reklame prehlásiť produkt za prírodný! Preto si radšej vždy spravím detailnú analýzu zloženia, aby som vedela, do čoho idem. Tiež nemám dobrú skúsenosť s objednávkami zo zahraničných bio eshopov a som voči nim dosť skeptická. Kozmetiku si kupujem iba zo zákazníkmi overených slovenských a českých stránok a potom samozrejme v kamenných obchodoch, kde ostošesť študujem ingrediencie :).

Poslanie prírodnej kozmetiky je urobiť svet zdravším a krajším. Pre začiatok by bolo fajn zboriť mýtus, že je nefunkčná, drahá a nevonia...

Tak príjemne čítanie,
            and have a biotiful day!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...