streda 15. júla 2015

Nobilis Tilia, Saloos | Moja mätova (aroma) terapia

Možno si niekto všimol :), že som mala nedávno dlhšiu odmlku. Poslednú dobu sa toho na mňa dosť zosypalo a následne aj ja. Permanentný stres a ďalšie faktory vrátane cestovania. To naozaj neznášam dobre. Nehrotím to do ultimátneho záchrancu - Kinedrilu, lebo to by som ho brala takmer na pravidelnej báze :). K zlepšeniu stavov nevoľnosti mám po ruke dvoch super mini pomocníkov, takú osobnú aromaterapiu do kabelky.Obaja sú na báze mätovej esencie. A hoci je to všeobecne uznávaný univerzálny EO proti nevoľnosti, stresu a pod., dokážem si predstaviť, že niekto ho nemusí. Ja ale nepoznám sviežejší éterický olej, ktorý by mi tak pomáhal a upokojoval. A to ich mám doma že dosť :).


Nobilis Tilia | Inhalačná tyčinka proti nevoľnosti
Otvorím a pár krát sa zhlboka nadýchnem, inhalujem :). Škoda len, večná škoda, že nikde ani na obale neuviedli presný zoznam aroma látok. Podľa obrázku hádam, že ide o mätu priepornú, ale je dosť možné, že sú tam aj iné vonné olejčeky. Pravda je, že tento malý zázrak nebol najlacnejší (cca 3,60 €), ale dobrá správa je, že sa dá jednoducho opätovne použiť. Treba len vypáčiť dno, a na tampónik vo vnútri nakvapkať obľúbený esenciálny olej. Pekne sa to dá personalizovať :).

Saloos | Aroma Roll-On na cesty
Pomocou roll-on guličky nanášam najmä na zápästie, ale aj na spánky, či za ucho. Na obale píšu, že ide o zmes mäty a grepu ale žiadne detailnejšie info k zloženiu, čo ma trošku prekvapuje. Rada by som vedela v akom nosnom oleji esencie rozpúšťajú a či sú tam nejaké ďalšie aditíva. Cena je opäť trošku premrštená (cca 3,50 - 4,00 €), ale podobne ani tu, keď ho celý vycapem, sa jeho životná cesta nekončí. Kvalitný hrubší sklenený obal (nerozbije sa ani pri páde na zem - odskúšané) je dobrá nádobka pre akékoľvek ďalšie voňavé variácie. Stačí naliať základný olej (skôr nejaký ľahší, napr. hroznový, marhuľový) a potom už len ľubovoľné esenciálne oleje. Ja som si už aj do tejto hotovej zmesi od Saloos dovolila prikvapnúť pár kvapiek oleja z mäty kučeravej naviac :). Vonia tak krajšie a intenzívnejšie.

Krásny večer a nazdravie s mätovým čajom o piatej :)

2 komentáre:

  1. Ja mám od Saloos ich levanduľovo-vanilkový roll-on s názvom Sladký spánok a používam ho takmer každý večer pred spaním. Asi aj vďaka nemu som si zas o niečo viac obľúbila levanduľu. A zdá sa mi, že je to v jojobovom oleji, ak si dobre pamätám :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Môže byť, že je to jojobák, je strašne ľahký a nezanecháva na pokožke mastnotu :) Levandule som sa akosi "prejedla", mám pocit, že kedysi bola vo všetkej prírodnej kozmetike, dnes to už je naštastie viac rozmanité ;)

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...