streda, 3. júna 2015

Sante | Šampón s jojobovým olejom

Šampónujúci šampón, :) tak ho volám. Neskôr mi došlo, že to "Shampooing" na obale asi bude francúzsky preklad :D. Tmavohnedý obal pre šampón je trošku smutná voľba, foto som vylepšila o darčeky od mojej sestričky. Úžasná prírodná kefa pre suchý aj mokrý peeling a tie mini hotelové balenia boli na moje vyžiadanie. Totiž, uvedomelé svetové hotelové reťazce už hosťom prichystajú bio kozmetiku! :) (toto je konkrétne Eco-Boutique)


Efekt na vlasoch
Paradoxne, šampónujúci šampón až tak veľmi nešampónuje - nepení. Človek by si myslel, že teda ani poriadne neumýva, ale to je práve ten všeobecný názor a náš subjektívny pocit. Táto chemická reakcia asi má niečo do seba, ale fanúšikovia prírodnej kozmetiky vieme, že syntetické peniče (či :D penidlá?) sú väčšinou v kozmetike len zbytočnosť, až pravdepodobne škodlivé. Najlepšie je to pozorovateľné práve u bio šampónov, kde som ich aj mala zo začiatku nutkanie nalievať plné dlane, že "veď musí to aj poriadnejšie zapeniť!". Chyba začiatočníka :). Následne to malo celé opačný efekt a vlasy boli z konskej dávky šampónu zaťažené a presušené. No konečne k veci: jojobový Sante je veľmi jemný šampón s jemnou vôňou. Umýva dobre, ale na extrémne zmastené vlasy by som ho neradila. Veľa jojoby môže zaťažiť. Napriek tomu všetkému nehrozia ani spľasnuté ani zplihnuté vlasy. Treba ho určite dávkovať s mierou a neobávať sa, že toľko nepení :).


Zloženie
Prvých niekoľko miest a teda najväčší podiel je to voda, hydratačné a jemné mycie látky. Alkohol na treťom mieste je trochu risk pre citlivú pokožku. Takmer naplno tu plní funkciu konzervanta, v tomto trošku vypomáha aj kyselina citrónová. Jojobový olej už na 10.mieste je podľa mňa celkom vysoký podiel. Výborne regeneruje a hojí poškodenú a citlivú pokožku. Údajne vie pomôcť aj pri vypadávaní alebo rednúcich vlasoch. Tesne za ním nasledujú ovocné výťažky z pomaranča, marakuje a manga. Priznám sa, že keby som o týchto vedela dopredu, asi ho nekupujem, keďže som alergik :). Našťastie žiadnu paseku nenarobili, naopak, mali by sa postarať o objem, a vitamínmi a všetkým dobrým čo obsahujú aj o lesk vlasov. Ešte je tam napríklad, arginín, ten zase dobre vlas obalí a vytvorí taký ochranný film. Zloženie pekné a čisté :).

PLUSY:MÍNUSY:
- bio certifikát Natrue.org a Vegan- vyšší obsah alkoholu
- cena do 5€
- vôňa
- dostupnosť (DM a všetky dobré bio eshopy)

2 komentáre:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...