nedeľa 24. mája 2015

S čím som nebola spokojná I.

Áno, stáva sa. Ani prírodné produkty občas nefungujú ako majú, smrdia alebo spôsobia hotovú katastrofu :). Našťastie a paradoxne, práve "u prírody" sa mi to stáva oveľa menej ako kedysi "u syntetiky".


OLÉANAT: Sprchový gél VerbenaÚprimne, objednala som si ho práve preto, pretože môj sprej s verbenou (od Yves Rocher) vonia úžasne, sviežo a nevadí mi ani po rokoch. A sprchové gély preferujem krásne voňavé. Lenže v tomto zhotovení, je to jedno veľké uf. Je možné, že mi poslali nejaký pokazený? Doba spotreby je OK. Vôňu by som prirovnala k takému echt čistiacemu prostriedku na riad (žiaden "jarný-pur s vôňou lesných malín"). Nič to, smrádok ma síce pozastavil, ale finálne sklamanie bolo dokonané pri použití v sprche. Takto mi pokožku ešte žiaden sprcháč nevysušil. Tipujem, že za to môže chlorid sodný (soľ), konzervant benzyl alkohol, a asi najmä to veľké množstvo mycích látok, zlúčenín draselných solí, ktoré proste nesadli mojej pokožke.
Sklamanie: vysušuje, smrdí
Alternatívne využitie: pranie jemného prádla, :) ale biele by som neriskovala, lebo má sýtu zelenú farbu, za čo môže chlorofyl!

WELEDA: Univerzálny pleťový krémPo tomto kréme som pokukovala dlho, vynikajúce recenzie, weleďácka biokvalita. Keď ho mali v DM za fajn cenu (do 5€ určite, 30 ml), vzala som vyskúšať. Po prvé, tiež smrdí a to tak nedefinovateľne. Žiadne bylinky, ako píšu na obale, necítim. :( Samotný o sebe je dosť hutný, pokožku premastí a nepopieram že je vyživujúci, čo dokazuje aj zloženie. Lenže, po druhé, možno osobný problém mojej pleti so slnečnicovým olejom, upcháva póry a vyrážky sú na svete. Už som sa tu niekde sťažovala, že táto značka má určite aj na lepší základný olej. No a po tretie, keď ho necháte v aute, alebo hoci aj pri teplejšej izbovej teplote, vychádza z tuby najprv roztopená tekutá zmes olejov, až potom samotný hustý krém :/.
Sklamanie: upcháva póry, smrdí
Alternatívne využitie: telový krém na drsnejšie suché miesta, prípadne po opaľovaní.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...