piatok 22. decembra 2017

Vianočná výzdoba

Blogmas 2017 ✳ Deň 22.


Je to tu! Zvianočnieva sa a Štedrý večer je doslova za rohom. Aj keď nie som fanúšikom predekorovaných miestností plných vianočných ozdôb a symbolov na každom voľnom centimetri štvorcovom, predsa len som si trošku svoj bytík hodila do vianočného šatu :).


Za bezhlavé nakupovanie akýchkoľvek dekorácii už vôbec nie som. Vlastníme len malý vianočný stromček a svetielka. Umelý stromček je vlastne dôsledok nášho nevydareného, dobre mysleného nápadu spred dvoch rokov. Kúpili sme si celkom veľkú, živú jedličku v kvetináči. Nebola práve najlacnejšia, ale vraveli sme si, že je to predsa dlhodobá investícia. Ľahúčko som ju ozdobila a v obývačke s nami strávila pár pekných vianočných chvíľ. Keď sme ju potom premiestnili na balkón, začala dosť chradnúť :(. Ihličie príliš opadávalo a sfarbovali sa dohneda, až úplne odišla. A tak vždy lepší umelý, ako by mal každý rok padnúť živý stromček len kvôli pár dňom, nie?


Za farbu týchto Vianoc môže moja babka :). Darovala mi veľkú fialovú sviečku s dekoráciou a háčkované prestieradlá a potom to už išlo samé. Od rodičov som zase dostala adventný veniec. Ozdoby na stromček si tiež vždy len požičiam od nich a nehrozia žiadne zbytočné nákupy a celoročné skladovanie :).
Malý "sneak a peak" celej výzdoby a rozkvitnutých kvietkov je za nami. Pri prehliadaní Instagramu a hľadaní inšpirácií ma zaujali rôzne čisto drevené, naozaj krásne dekorácie a ozdoby na stromček. Myslím, že by nám do bytíku aj celkom pasovali. Tak možno budúci rok! :) A aká je vaša vianočná výzdoba?

Na záver musím oznámiť, že toto je môj posledný príspevok v rámci Blogmas 2017. Už sa teším na oddych a zajtrajšie vypekanie :). Dúfam, že sa vám séria páčila a ak vás aspoň jeden článok inšpiroval, moja misia je splnená!

Takže, moji milí kamaráti a drahí čitatelia,
všetkým, čo sa na sviatky tešia, prajem rozprávkovo-krásne Vianoce. Tým, čo z nich majú stres a úzkosť odkazujem, že sú to predsa len tri dni v roku ;). No každému jednému z vás želám tie najpohodovejšie vianočné dni, aby ste cez ne načerpali kopu síl do nového roka a strávili ich tými činnosťami, ktoré vám robia radosť a sú vám príjemné.

✳✳✳

Ďalšie príspevky na blogu:
Stupeň škodlivosti konvenčnej kozmetiky | Databáza EWG Skin Deep
Zero Waste | Háčkované odličovacie tampóny z bio bavlny
Prírodný peeling | Soľný alebo cukrový?

4 komentáre:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...